Plecy
PYP Curricular Framework

International Baccalaureate (IB) to międzynarodowy program edukacyjny zapoczątkowany przez Fundację założoną w 1968 roku w Genewie i uważaną za najlepszą na świecie instytucję edukacyjną. Wyjątkowość programu polega na tym, że podlega on stałej ewaluacji oraz bazuje na osiągnięciach różnych ośrodków badawczych, które zajmują się m.in. procesami uczenia się mózgu, zmianą i dostosowywaniem programów do potrzeb uczniów.

International Baccalaureate zapewnia uczniom na całym świecie wysokiej jakości edukację w ramach trzech spójnych programów: Primary Years Programme (PYP – dla uczniów w wieku od 3 do 12 lat), Middle Years Programme (MYP – wiek uczniów: 11-16) oraz IB DP (IB Diploma Programme), będący kursem przygotowującym do Matury Międzynarodowej.

IB PYP to dla nas przede wszystkim międzynarodowa perspektywa i podejście do edukacji, bycie częścią społeczności, dla której ważne jest środowisko lokalne oraz globalne to wspólne działania na rzecz dobra i pokoju na świecie. Wykwalifikowani nauczyciele stale uczestniczą w szkoleniach, pracują w zespołach, co daje gwarancję szerokiego, opartego na refleksji i wymianie doświadczeń, spojrzenie na realizowane treści. Dodatkowym atutem jest dwujęzyczność, czyli biegłe komunikowanie się zarówno w języku polskim jak i angielskim.

Wdrażany przez nas pierwszy etap - Primary Years Programme dedykowany jest najmłodszym uczniom. Jego idea to edukacja interdyscyplinarna. IB PYP cechuje krytyczne myślenie, odpowiedzialność, perspektywa patrzenia na świat zarówno w kontekście globalnym, jak i lokalnym, umiejętność pracy z ludźmi a także wdrażanie indywidualnych i przemyślanych decyzji.

Szkoły w systemie IB gwarantują możliwość znalezienia dzieciom odpowiednika szkoły w tym samym systemie edukacji, na całym świecie. Jest to szczególnie istotnie dla osób, które podróżują ze względów zawodowych i mieszkają w różnych krajach, do których przenoszą się z całymi rodzinami. Dołączenie więc do światowego grona szkół realizujących International Baccalaureate Primary Years Programme otworzy przed naszymi uczniami nowe możliwości.